Didelę dalį laiko koalos praleidžia apsikabinusios medžius. Naujame mokslininkų tyrime nustatyta, kad šie gyvūnai tai daro ne šiaip sau, praneša BBC.
Pasirodo, apsikabinusios medžius koalos atsivėsina. Naudodami termines kameras mokslininkai užfiksavo, kad koalos karštomis dienomis apsikabina žemesnes, šaltesnes medžio dalis ir savo kūnus dalis spaudė arčiau kamienų.
Tyrimo metu mokslininkų komanda iš Australijos Melburno universiteto ketino nustatyti, kaip koalos reguliuoja savo kūno temperatūrą. Šis tyrimas yra platesnio tyrimo dalis, kuriuo siekiama išsiaiškinti temperatūros poveikį Australijos žemės gyvūnams dėl itin karštos praėjusios vasaros.
Melburno universiteto studentė Natalie Briscoe tyrinėdama koalas pastebėjo, kad žiemos metu jos lipa aukščiau į medžius, beveik iki pat lapų, o vasarą koalos nusileidžia žemyn.
Atlikus matavimus karštomis dienomis, kai vidutinė oro temperatūra siekė 39 laipsnius, pastebėta, kad medžių kamienų temperatūra buvo 7 laipsniais žemesnė. Tuomet mokslininkams kilo įtarimas, kad koalos tokiu būdu vėsina kūną ir jie gyvūnus nufotografavo termine kamera.
„Kai pamatėme termine kamera darytus vaizdus, iškart tapo aišku, ką koalos daro. – kalbėjo tyrimo vadovė dr. Michael Kearney iš Melburno universiteto. – Matėme, kad koalos buvo apsikabinusios šalčiausias medžio kamieno dalis.“
Tyrimas išspausdintas žurnale „Royal Society journal Biology Letters“.