Navigacija
Naujausi straipsniai
· Prancūzų buldogas
· Siamo katės
· Jorkšyro terjeras
· Vokiečių aviganis
· Kodėl koalos apsika...
Naujausia foto
Bijai? O aš ne! Bee!

Bijai? O aš ne! Bee!

Atsitiktinė fotoNaujausias video
Bebras puola!Atsitiktinis video
Bebras puola!Dramblys ar kirstukas? Atrasta unikali žinduolių rūšis (Video)

JAV mokslininkai pietvakarių Afrikoje atrado naują kirstukų rūšį, kuri genetiškai labiau panaši į dramblius, negu kitus savo gentainius.

Etendeką apvaliaausį sengį (lot. Macroscelides micus) arba dramblinį kirstuką atrado Kalifornijos mokslo akademijos mokslininkai – biologijos daktaras Jack Dumbacher ir jo komanda. Šis žinduolis yra mažiausias kirstukų būrio atstovas iš 19 iki šiol žinomų jų rūšių.

Sengio kailiukas yra rusvos spalvos, o pauodegys plikas, be to, jis visiškai neturi tamsios odos spalvos pigmento. Ši jo keista išvaizda patraukė ekspertų Jack Dumbacher ir Galen Rathbun dėmesį. Atlikus genetinį tyrimą paaiškėjo, kad šie padarai tokie nepanašūs į savo artimiausius giminaičius, kad turėtų būti išskirti, kaip atskiros rūšies atstovai.Kartu su nacionalinio Namibijos muziejaus ekspertais, Jack Dumbacher atliko daugiau genetinių tyrimų, po kurių neliko abejonių dėl gyvūnėlio unikalumo ir Macroscelides micus buvo pripažinta, kaip nauja kirstukų rūšis.

Įdomu tai, jog šis padaras randamas tik Afrikos žemyne ir nepaisant mažo ūgio, genetiškai yra artimesnis drambliui bei lamantinui (dar žinomam kaip jūros karvė) negu tikriesiems kirstukams.„Genetiškai Macroscelides micus labai skiriasi nuo kitų savo genties narių, todėl malonu žinoti, kad pasaulyje vis dar egzistuoja vietų, kuriose slepiasi neatrastų gyvūnų rūšių, laukiančių mūsų tyrimų“ – pakomentavo Jack Dumbacher.

Kirstukas rastas atokioje Namibijos vietovėje, Namibo dykumos pakraštyje, ties Etendekos plynaukšte. Pasak tyrėjų, ši nauja rūšis taip ilgai neatrasta liko todėl, kad vykdyti mokslines ekspedicijas tokioje izoliuotoje vietoje yra tikras iššūkis.

Tačiau būtent ši izoliacija ir sudaro unikalias aplinkos sąlygas, kurios nulemia šių bei kitų endeminių gyvūnų rūšių egzistavimą.

„Tik apie tuziną naujų žinduolių rūšių yra atrandama laukinėje gamtoje kiekvienais metais, todėl labai džiugu, kad Kalifornijos mokslo akademija buvo įtraukta aprašinėjant net tris naujas sengių rūšis per pastarąjį dešimtmetį“, – pasidžiaugė daktaras Rathbun.
Šaltinis: Technologijos.lt
Komentarai
Komentarų dar neparašyta.
Rašyti komentarą
Turite prisijungti, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungtiarba užsiregistruoti, jeigu norite balsuoti.

Nėra reitingų.
Prisijungti
Vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Narių apklausa
Kiek turite gyvūnų?

Viena
Viena
50% [3 Balsai]

Du
Du
17% [1 Balsas]

Trys
Trys
17% [1 Balsas]

Keturis
Keturis
0% [0 Balsai]

Penkis
Penkis
0% [0 Balsai]

6-10
6-10
0% [0 Balsai]

Virš 10
Virš 10
0% [0 Balsai]

Dar neturiu
Dar neturiu
17% [1 Balsas]

Balsai: 6
Kad galėtum balsuoti, turi prisijungti.
Pradėta: 18.01.14