Navigacija
Naujausi straipsniai
· Prancūzų buldogas
· Siamo katės
· Jorkšyro terjeras
· Vokiečių aviganis
· Kodėl koalos apsika...
Naujausia foto
Bijai? O aš ne! Bee!

Bijai? O aš ne! Bee!

Atsitiktinė fotoNaujausias video
Bebras puola!Atsitiktinis video
Juokingi katinaiAštuonkojo patelė nieko nevalgė ir perėjo 53 mėnesius

Ketverius metus ir penkis mėnesius aštuonkojo patelė buvo prilipusi prie uolos ir saugojo savo padėtus kiaušinėlius. Per šį laiką, kaip mano mokslininkai, ji nieko nesuvalgė ir, baigusi savo misiją, mirė. Ketveri metai ir penki mėnesiai – dvigubai ilgesnis kiaušinėlių perėjimų laikas, nei iki šiol buvo žinomas gyvūnų karalystėje, praneša BBC.

Atradimas, išspausdintas žurnale „PLOS One“, buvo padarytas Ramiajame vandenyne 1,4 kilometro gylyje. Tyrimui vadovavo dr. Bruce'as Robisonas iš Monterėjaus įlankos akvariumų tyrimo instituto.
Jo mokslininkų komanda aptiko aštuonkojo patelę dar iki tol, kol ši priklijavo savo kiaušinėlius ant uolos paviršiaus. Kai mokslininkai pamatė patelę, ji palaipsniui judėjo iki perėjimo vietos.

Po mėnesio aštuonkojo patelė ir vėl buvo čia – ją tyrėjai atpažino pagal randus.

„Pirmą kartą, kai sugrįžome ir supratome, kad ji padėjo kiaušinėlius, buvo jaudinanti žinia, – kalbėjo B. Robisonas. – Mes žinojome, kad užfiksavome pirmą perėjimo stadiją. Iki šiol dar niekam nebuvo pasisekę pastebėti aštuonkojo patelės iki jos perėjimo periodo.“

Tai įvyko 2007 – ųjų gegužę. Per kitus ketverius su puse metų mokslininkai šią vietą aplankė dar 18 kartų. Tai jiems leido padaryti milijonus dolerių kainuojantis nuotolinio valdymo povandeninis laivas, kuris po vandeniu plaukiojo su kameromis, robotinėmis rankomis ir lazerių šviesomis.

„Kiekvieną kartą, kai ten nuvykdavome, tai mums buvo tarsi staigmena, nes mes patelę rasdavome ir vėl, ir vėl, ir vėl. Ji išbuvo čia gerokai ilgiau, nei bet kuris iš mūsų tikėjosi“, – sakė mokslininkas.

Aštuonkojo patelė ir jos kiaušinėliai vis dar tebebuvo toje pačioje vietoje 2011 – ųjų rugsėjį. 2011 m. lapkritį aštuonkojo patelė išnyko. Ant jos kiaušinėlių uolos tuomet gulėjo tik tušti kiaušinėliai.

Patelė greičiausiai žuvo tada, kai baigė savo budėjimo misiją, mano B. Robisonas. Perėjimo periodas paprastai pažymi paskutinį aštuonkojų patelės gyvenimo ketvirtį.

„Nuo to laiko, kai kiaušinėliai būna padėti, patelė turi vos vieną tikslą“, – sakė mokslininkas. Jis pridūrė, kad patelė greičiausiai nieko nevalgė 53 mėnesius. Mat dauguma aštuonkojų patelių niekuo nesimaitina kol peri, o per visus apsilankymus jūros dugne mokslininkai nė karto neužfiksavo atvejo, kad patelė nebūtų apglėbusi kiaušinių.

Mokslininkai tik kartą pastebėjo patelę besižvalgant į krabus ar krevetes – potencialų aštuonkojų maistą, – kai ši bandė juos atbaidyti nuo 150 kiaušinių. Net tyrėjų iš povandeninio laivo patelei pametėti užkandžiai buvo ignoruoti.

Tiesa, mokslininkas Kerry'is Perkinsas priduria, kad aštuonkojo patelė galėjo prie savęs turėti anksčiau atsigabento maisto arba maistinių medžiagų gauti iš nepadėtų kiaušinėlių.

„Aštuonkojo patelės yra be galo geros motinos, – kalbėjo H. Perkinsas. – Jos peri ypatingai šaltame vandenyje ir beveik nejuda, todėl jų medžiagų apykaitos norma yra gana maža. Tačiau, šiaip ar taip, nejaugi per ketverius su puse metų tam tikru metu nesinorėtų bent jau menko užkandžio?“.

Ankstesnis kiaušinėlių perėjimo laiko rekordas priklausė raudonajai krevetei. Ši juos perėjo 20 mėnesių.


Šaltinis: Technologijos.lt
Komentarai
Komentarų dar neparašyta.
Rašyti komentarą
Turite prisijungti, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungtiarba užsiregistruoti, jeigu norite balsuoti.

Nėra reitingų.
Prisijungti
Vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Narių apklausa
Kiek turite gyvūnų?

Viena
Viena
50% [3 Balsai]

Du
Du
17% [1 Balsas]

Trys
Trys
17% [1 Balsas]

Keturis
Keturis
0% [0 Balsai]

Penkis
Penkis
0% [0 Balsai]

6-10
6-10
0% [0 Balsai]

Virš 10
Virš 10
0% [0 Balsai]

Dar neturiu
Dar neturiu
17% [1 Balsas]

Balsai: 6
Kad galėtum balsuoti, turi prisijungti.
Pradėta: 18.01.14