Navigacija
Naujausi straipsniai
· Prancūzų buldogas
· Siamo katės
· Jorkšyro terjeras
· Vokiečių aviganis
· Kodėl koalos apsika...
Naujausia foto
Bijai? O aš ne! Bee!

Bijai? O aš ne! Bee!

Atsitiktinė foto
Akvariumas

Akvariumas

Naujausias video
Bebras puola!Atsitiktinis video
Šokančių katinų rinkinukasStraipsnių kelias
Straipsniai » Šunys » Nykštukinis pinčeris
Nykštukinis pinčeris


Nykštukinis pinčeris (angl. Miniature Pinscher) (vok. Zwergpinscher).

Kilmės šalis: Vokietija (XVIII amžius)
Ūgis: 25-30 cm
Svoris: 4-5 kg
Gyvenimo trukmė: 10-15 metų
Klasifikacija pagal FCI: 2 grupė, 1 sekcija, Pinčeriai ir šnauceriai (Pinscher and Schnauzer)

Nykštukinio pinčerio išvaizda:
Akys: tamsios, šiek tiek išverstos
Ausys: viršugalvyje, stačios
Priekinės kojos: tiesios ir stiprios
Letenos: glaustos, su skliautiniais pirštais
Kailis: tankus, trumpas

Nykštukinio pinčerio istorija:
Mažasis pinčeris, kaip pilnavertė veislė, atsirado Vokietijoje. Pagrindinis jų protėvių užsiemimas buvo žiurkių gaudymas, su kuo jie susidorodavo geriau nei aptingusios katės. Be to, jie buvo naudojami kaip sargybiniai šunys. Nors pinčeriai negali pasigirti savo dydžiu, tačiau juos išskirdavo nepaprastas budrumas ir drąsa.
Dar yra išsaugotų duomenų apie pinčerių prosenelius, kurie minimi dar XV amžiuje. Jų fiziniai sugebėjimai ir charakterio paprastumas prisidėjo prie šio tipo veislės sklaidos po visą Europą. Taigi, jau XIX amžiuje įvairių rūšių pinčerių galima buvo sutikti daugelyje Vakarų Europos šalių, bet ypatingai populiarūs jie buvo Šiaurės Europoje, Skandinavijos šalyse, Šveicarijoje ir Vokietijoje.
Nykštukiniai pinčeriai pirmą kartą paminėti maždaug XIX amžiaus viduryje. Šio šimtmečio pabaigoje buvo pradėta specialiai veisti šiuos šuniukus. 80-taisiai metais pasirodo pirmas veislės standartas, kuri sudarė Ričardas Strebelis (Richard Strebel).
Ypatingai dideli populiarumą veislė įgavo JAV, kur pateko 1920 metais. Mažas bebaimis šuniukas, su labai patrauklia išvaizda greitai užkariavo šunų mylėtojų širdis.1925 metais atsiranda pirmas nykštukinio dydžio pinčerių mylėtojų klubas. Tuo pat metu veislė įgauna dabartinį pavadinimą.

Įdomus faktas apie šią veislę. Sklando legendos, jog Nykštukinis pinčeris kilo sumažinus Dobermaną, bet faktai sako tai, kad ponas Dobermanas (Dobermano veislės išradėjas) kaip tik nusprendė išveisti dideli šunį susižavėjęs mažaisiais pinčeriais.

Nykštukinio pinčerio charakteris:
Nykštukinis pinčeris yra mielas ir švelnus šuniukas. Svarbu neišlepinti pinčerio, nes kitaip jis gali tapti šuniuku su kuriuo bus neįmanoma susigyventi. Jie taip pat gali būti labai užsispirę, todėl ankstyvas dresiravimas yra būtinas. Šie šuniukai gerai sutaria su vaikais. Jie suvokia, kad šis šuniukas nėra tiesiog žaisliukas ir reikalauja asmeninės erdvės.
Nykštukiniai pinčeriai gali būti agresyvūs kitu šunų atžvilgiu, ir draugauja tik su tais, kuriuos pažįsta nuo pat mažens. Nors dažniausiai jie sugyvena ir su kitais namų augintiniais.
Šiems šuniukams nuo prigimties viskas kelia įtarimą, todėl jie yra linkę daug loti. Tinkamai išdresiruoti pinčeriai gali ramiai priimti svečius, ypač jei jaučia, jog jų šeimininkui nieko negresia.
Tai ištikimas ir linksmas, bet valingas ir reiklus šuo.
Taip pat, Nykštukiniai pinčeriai yra pakankamai protingi ir mėgsta mokytis. Po to, kai šuniukas pripranta prie savo šeimininko, jis stengsis įtikti jam, mokytis to, kas jam liepiama.
Dėl savo dydžio nykštukiniai pinčeriai yra puikūs kompanionai, ypač vienišiems žmonėms.
Nykštukiniai pinčeriai visam gyvenimui lieka mažais šuniukais. Jie yra žaismingi, linksmi ir įdomus. Jie bet kokį daiktą namuose gali paversti žaislu. Būkite atsargūs, jie gali ką nors sugadinti, o tai gali būti pavojinga šuns sveikatai.


Nykštukinio pinčerio priežiūra:
Tai daug priežiūros nereikalaujantis šuniukai. Nykštukinius pinčerius pakanka šukuoti kelis kartus per savaitę, o kartais panaudoti drėgną rankšluostį, kuriuo galėsite pašalinti atšokusius plaukelius.
Paprastai pinčeriams reikia pakirpti uodegą ir ausis. Paskutiniu metu dažnai pasitaiko Nykštukinių pinčerių su nepakirptomis ausimis.
Nykštukiniai pinčeriai nereikalauja daug maisto, bet maistas turi būti kokybiškas tam, kad jūsų šuo visada išliktų sveikas.
Nykštukinius pinčerius būtina saugoti nuo šalčio ir geriausia lauke vedžioti su pavadėliu.
Šiam šuniukui reikia daug judėti, nes ši veislė yra linkusi į nutukimą, tai viena priežasčių, dėl kurios pinčeriui reikia reguliaraus fizinio krūvio.Nykštukinio pinčerio sveikata, ligos:
Nykštukiniai pinčeriai yra gana sveika veislė, tačiau jie yra linkę į šias ligas:
Cukrinis diabetas
Akmenligė
Panusas
Progresuojanti tinklainės degeneracija
Ragenos distrofija
Glaukoma
Katarakta
Taip pat Nykštukiniai pinčeriai kartais turi polinkį sirgti epilepsija ir kurtumu.

Nykštukinio pinčerio dauginimasis:
Nykštukiniai pinčeriai nėra labai vaisinga veislė. Vadoje paprastai būna nuo 2 iki 4 šuniukų. Jau nuo pat jaunystės šie šuniukai yra labai aktyvus, bet pilnai subręsta būdami 2 metų amžiaus.

Pastabos:
Nykštukiniai pinčeriai nemėgsta kai juos palieka vienus namie be jokio užsiemimo. Tai protingi šunys, kuriems būtina turėti pastovios protinės veiklos, kad būtų išvengta jų destruktyvaus elgesio vystimosi.
Šie šunys yra labai jautrūs didelei temperatūrai, o ypač šalčiui, dėl savo mažo dydžio ir trumpo kailio.
Komentarai
Komentarų dar neparašyta.
Rašyti komentarą
Turite prisijungti, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungtiarba užsiregistruoti, jeigu norite balsuoti.

Nėra reitingų.
Prisijungti
Vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Narių apklausa
Kiek turite gyvūnų?

Viena
Viena
50% [3 Balsai]

Du
Du
17% [1 Balsas]

Trys
Trys
17% [1 Balsas]

Keturis
Keturis
0% [0 Balsai]

Penkis
Penkis
0% [0 Balsai]

6-10
6-10
0% [0 Balsai]

Virš 10
Virš 10
0% [0 Balsai]

Dar neturiu
Dar neturiu
17% [1 Balsas]

Balsai: 6
Kad galėtum balsuoti, turi prisijungti.
Pradėta: 18.01.14